بررسی سرمایه گذاری در بازار طلا

بررسی سرمایه گذاری در بازار طلا
سرمایه گذاری در طلا

بررسی سرمایه گذاری در بازار طلا

امروزه همه ی افراد راهی برای سرمایه گذاری می گردند که از بازدهی بالایی برخوردار باشد. برخی از افراد در بازار طلا و سکه سرمایه گذاری می کنند . البته باید این نکته را در نظر گرفت که ورود به هر بازاری نیاز به اطلاعات کافی، بررسی دقیق و رعایت اصول سرمایه‌گذاری طبق نظر و مشورت متخصصان هر بازار و ریسک سرمایه‌گذاری را داشت تا بتوان سود خوبی را ازآن خود کرد. گزینه های زیادی جهت سرمایه گذاری وجود دارد اما انتخاب آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا همیشه سرمایه گذاری مصادف با سود کلان نیست.

یکی از اساسی‌ ترین و البته مهم ترین موضوعاتی که اغلب کارشناسان در سرمایه‌گذاری توصیه می‌کنند این است که تمام دارایی خود را در یک بازار قرار ندهید. در واقع باید تنوع سبد سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد رعایت این موضوع سبب می شود تا هوشمندانه به سود خوب رسید. در این مقاله می خواهیم بدانیم که آیا سرمایه گذاری در بازار طلا مناسب است؟ در ادامه به این موضوع مهم می پردازیم.

آیا سرمایه گذاری در بازار طلا مناسب است؟

امروزه بسیاری از افراد در بازار طلا و سکه سرمایه گذاری می کنند همانگونه که در بالا گفته شد ورود به هر نوع بازاری نیاز به اطلاعات کافی دارد که بازار طلا نیز یکی از آنهاست. بنابراین قبل از هر نوع سرمایه گذارای باید مزایا و معایب آن را در نظر بگیرید تا بتوانید روش بهتری را انتخاب کنید و از سود سرمایه گذاری خود نهایت لذت را ببرید.

در گذشته افراد زمانی که حقوق ماهیانه خود را دریافت می کردند بخشی از آن را به سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه اختصاص می دادند و با مرور زمان سود خوبی را بدست می آوردند. امروزه با توجه به افزایش قیمت سکه و طلا این موضوع امکان پذیر نیست. با افزایش قیمت سکه و طلا در بازار باید پول زیادی را جهت سرمایه‌گذاری داشت و از طرفی هم ممکن است اگر امروز نخرید، ‌ماه آینده مجبور باشید با قیمت بالاتری آن را خریداری کنید. بنابراین بخشی از سود ناشی از رشد قیمت طلا را از دست می دهید. باید بدانید که این مشکل از طریق یکی از ابزارهای نوین مالی در بازار سرمایه حل شده است، کلید حل این مشکل صندوق طلا است.

سرمایه گذاری در طلا
سرمایه گذاری در طلا

صندوق طلا چیست؟

در سال 1396 اولین صندوق کالایی بازار سرمایه در کشورمان به نام صندوق پشتوانه طلای لوتوس به وسیله ی تأمین سرمایه لوتوس طراحی و تاسیس گردید. از همان ابتدا تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار با نماد «طلا» در بورس کالای ایران فعالیت دارد.

صندوق طلا یک صندوق سرمایه‌گذاری از نوع قابل معامله (ETF) می باشد.

چه زمانی برای سرمایه گذاری طلا مناسب است؟

اگر بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی بهترین زمان برای خرید طلا است می تواند بهترین کمک برای شما باشد تا شما به سود بیشتری برسید و این امر سبب می شود که دچار ضرر و زیان نشوید. در حالت کلی زمانی که عرضه طلا و سکه بالاتر از تقاضا باشد، روند قیمت نزولی خواهد بود و می‌توان گفت این زمان بهترین زمان برای خرید طلا و سکه است.

باید بدانید که تشخیص بهترین زمان برای سرمایه گذاری، کار آسانی نیست. این امر نیاز به تحلیل داده ‌ها و وضعیت روز بازار دارد. بهتر است در این موضوع با کارشناسان و مشاوران این حوزه مشورت کنید و از آن‌ها راهنمایی بگیرید.

بیشتر بخوانید: انواع صرافی در ایران کدامند؟

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها