بررسی یو اس دی کوین

بررسی یو اس دی کوین
یو اس دی کوین

بررسی ارز دیجیتال یو اس دی کوین

همانگونه که در مقاله ی قبل توضیح دادیم یو اس دی کوین یک استیبل کوین است که متصل به دلار آمریکا است بدین معنی که قیمت آن با دلار آمریکا پشتیبانی می شود و نسبت آن ها به هم یک به یک است . این ارز در سال 2018 راه اندازی شد و هم اکنون می توان آن را از صرافی های معتبر خرید و فروش نمود . این ارز دیجیتال محبوب هم اکنون (1400/08/13) در رتبه 11 بازار قرار گرفته است و با نماد اختصاری USDC نمایش داده می شود .

تعداد USDC

تعداد یو اس دی کوین می تواند نا محدود باشد بنابراین اعلام دقیق اعداد و ارقام برای این ارز کار دشواری است . هر زمانی شخصی بخواهد با دلار خود کوین بخرد در ان زمان سکه های جدید ایجاد می شوند بنابراین سکه ها طبق تقاضای بازار به وجود می آیند . طبق گفته ی کارشناسان usd coin از محبوبیت بسیاری برخوردار شه است مخصوصا در سال 2020 ، با توجه به این محبوبیت، عرضه این استیبل کوین افزایش یافت . یکی از دلایل افزایش محبوبیت این ارز دیجیتال امور مالی نامتمرکز است .  با توجه به شیوه عملکرد یو اس دی کوین ، این ارز دارای یک دارایی و دیدگاه مشترک در بسیاری از پروتکل های دیفای ( Defi ) است .

کارایی یو اس دی کوین

اگر بخواهید دلار آمریکا را تبدیل به usd coin کنید باید مراحلی برای آن طی شود بدین صورت که در مرحله اول دلار باید به حساب بانکی منتشر کننده توکن ارسال گردد پس از آن منتشر کننده با استفاده از قراردادهای هوشمند USDکوین ، رمز ارز USDC را به وجود می آورد و در مرحله ی بعد یو اس دی که استخراج شده است را به کاربر ارسال می کند و معادل دلاری آن ذخیره می گردد . به عبارت دیگر کاربر از منتشر کننده درخواست ارز usd coin می کند پس از آن عرضه کننده درخواستی را به قراردادهای هوشمند یو اس دی کوین ارسال کرده و معادل دلار درخواست شده مقدار ارز از چرخه را خارج می کند و در مرحله ی پایانی منتشر کننده دلار درخواستی را از محل ذخیره سازی دلار به حساب بانکی کاربر می فرستد .

امنیت شبکه usd coin

USDکوین ها یک توکن ERC-20 هستند و در بلاک چین اتریوم حضور دارند . از مزایای مهم این استیبل کوین می توان به ادغام آن با برنامه های مبتنی بر اتریوم اشاره نمود . امنیت و ثبات در این ارز دیجیتال با دلار آمریکا نگهداری شده تامین می شود .

بیشتر بخوانید: وضعیت کنونی ارز دیجیتال USD کوین

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها